בת שנתיים שרה במיטה..

אורלי


שלום,
ביתי בת השנתיים בערך פעמיים שלוש בשבוע נרדמת בשעות מאוחרות, לקראת עשר, היא במיטה מסביבות שמונה, ואז שרה לעצמה, או מקשקשת אחרי שעה שכזו, כשהיא כבר בעייפות יתר מתחילה עם בכי כל 10 ד וצרחות היא רוצה מים. ואז כסופסוף נרדמת, מתנוררת כל כ חצי שעה בבכי.
עוד אציין (לא יודעת אם יש קשר) שכמה שבועות לפני שזה התחיל התחילו לה כנראה חלומות רעים, כי הייתה מתעוררת באמצע הלילה בבכי לדקה שתיים וחוזרת לבד לישון, לפעמים הייתי נגשת ומתוך חלום הייתה ממלמת את זה וחוזרת לישון.
אשמח לייעוץ.
תודה

דני גיל

04-08-2016 01:48
היי אורלי,
ניסית להקדים את הכניסה שלה למיטה? כי יכול להיות שכניסה מוקדמת יותר תאפשר לה גם לבלות להנאתה מספיק זמן במיטתה וגם להירדם כשהיא מספיק עייפה. כי לילדים העיתוי הנכון להירדמות הוא בזמן העייפות המתונה, כלומר שקשה להם להירדם בשני מצבים: כשהם לא מספיק עייפים וכשהם עייפים יותר מדי.

בנוסף ממליץ לך לנסות את הדבר הבא:
את כותבת שהיא מבלה עם עצמה במשך שעה ויותר ואז מתקשה להירדם ובוכה. ההצעה שלי - נסי לזהות את הרגע הזה שבו היא עוברת ממצב "סבבה לי במיטה" למצב "קשה לי במיטה" ושם תוכלי לעשות משהו שעשוי מאוד לעזור לה: קחי אותה אלייך לידיים לטיול קטן בסלון ותגידו יחד לילה טוב לכולם: למקרר, למנורה, לבובה, לשעון, וכו'. תנשקי אותה ותחבקי אותה, לטפי לה את הראש, ורק אז תחזרו למיטה. בהצלחה ומוזמנת לעדכן.