סופר דדי - פורום הוריםברוכים הבאים לאתר סופר דדי - אתר ותיק ומקצועי המעניק ליווי והדרכת הורים צמודה. לרשותכם פורום הדרכת הורים בו תוכלו למצוא תשובות לשאלות המעסיקות אתכם בהתמודדות היומיומית עם ילדיכם. הייעוץ באתר ניתן ברוח הספר אלוהים בגובה העיניים - מדריך הסוקר את שלל המלכודות הנפוצות העומדות בפני הורים בעידן המודרני, ומציע אלטרנטיבה בהירה לשיטות חינוך ישנות שאינן מתאימות לנו עוד. 

>> להזמנות ופרטים אודות הספר

תנו לילד להיות מספיק ילד כדי שבבוא היום ידע להיות מספיק מבוגר 
                                                     
                                                         אלוהים בגובה העיניים                               

 

 

 


ראשי

התעוררות בלילה מתוך הרגל

07.08.18   10:24
קרן: התעוררות בלילה מתוך הרגל
יש לי תינוקת בת שנה וחודש. היא נרדמת עצמאית מגיל 9 חודשים וכבר לא אוכלת בלילות.היתה ישנה לילות רצופים כשהתחילה לישון עצמאית. נהנתי מהלילות האלה רק חודשיים... בחודש וחצי האחרונים היא מתעוררת ללא סיבה כל לילה! כמה פעמים בלילה.. רק כדי שאשים לה מוצץ והשכיב אותה כי היא נעמדת במיטה וחוזרת לישון. משעה 12 בלילה היא מתעוררת כל שעתיים או כל שעה וחצי. לפעמים ב1 בלילה ואז ב3 וכן הלאה. איך אפשר להפסיק את זה? ניסיתי להעיר כדי לישון ו״עקבתי״ אחריה בלילה ונגעתי עד שתזוז קצת ובאמת היא התעוררה רק פעמיים בלילה אבל אני לי היה לילה לבן כי הדעות שהיא מתעוררת אינן קבועות זה פעם ב1 פעם ב3 פעם ב5 פעם ב4 ומשתנה כל הזמן אבל היא מתעוררת המון וסתם... רק מהרגל. אולי משהו בסדר יום שאני עושה לא טוב? היא עדיין ישנה בבוקר ובצהריים אולי לשנות משהו? אני מאוד מאוד עייפה ומותשת ...
07.08.18   18:58
דני גיל
היי קרן,
היא ישנה בחדר שלה? כמה זמן עובר מהרגע שהיא קוראת לך ועד שאת מגיעה אליה?
07.08.18   21:17
קרן
תודה על התגובה.
כן היא ישנה בחדר משלה מגיל 5 חודשים. לוקח לי ממש כמה שניות להגיע אליה כי פוחדת שתתעורר לגמרי. היא גם לוקחת מוצץ לבד היא פשוט נעמדת ורוצה שאני הוריד אותה למצב של שכיבה והיא מסתובבת על הבטן וחוזרת לישון. וזה קורה כמה פעמים בלילה . לפעמים כל שעה וחצי.
ההרדמות שלה עצמאית , אני שמה במיטה אומרת לילה טוב ויוצאת מהחדר. לפעמים צריכה להכנס בשביל להשכיב שוב כי היא נעמדת ( בדיוק כמו באמצע הלילה) .ואז נרדמת אחרי 10 דק בערך. ישנה טוב מ7 וחצי בערב עד 12 בלילה ואז מתחילה להתעורר...
08.08.18   23:25
דני גיל
אז זהו שאני לא בטוח שהיא תישאר ערה אם לא תגיעי אליה. יכול להיות שהיא אמנם תתעורר אבל תחזור לישון בכוחות עצמה. גם יכול להיות שלא, זה נכון. אני חושב ששווה לבדוק את זה לפחות, כלומר לא להגיע אליה מיד וגם לא להגיע אליה אם היא לא ממש קוראת לך. הייתי ממתין אפילו לבכי קל ורק אז מגיע. בכל אופן הייתי מנסה את זה לצורך בדיקה בלבד לא מעבר לזה. אגב חיתול בד יכול לעזור במקרים כאלה של התעוררות ואי חזרה לשינה באופן עצמאי.
08.08.18   23:36
קרן
תודה דני
אנסה את זה ואעדכן :) תודה רבה רבה
08.08.18   23:44
דני גיל
מצוין בהצלחה!
16.08.18   17:00
קרן
היי דני מה שלומך? חוזרת לעדכן :)
אז ניסיתי את זה.. היא התעוררה ולא ניגשתי . היא לא חזרה לישון היא פשוט עמדה וחיכתה שאגיע לתת מוצץ ולהוריד אותה למצב שכיבה. זה הפך להיות פעם בלילה אבל כל לילה כל פעם בשעה שונה. שלשלום ב23:30 ואתמול ב3 לפנות בוקר. חיכיתי כמה דק והיא פשוט עמדה ובכתה. חיתול בד לא עובד כי היא לא מבינה מה לעשות איתו היא משחקת ומעיפה לצד ובןכה. יש לה כמה מוצצים בלול והיא יודעת לקחת לבד, יש כמה פנים שהיא מתעוררת לוקחת מוצץ לבד וחוזרת לישון אין צורך לגשת אליה. אבל ההתעוררות הזאת לא ברורה. אין לילה בלי התעוררות אחת. היא מתעוררת מחכה שנבוא וחוזרת לישון בלי בעיה. ממש ממש התעוררות מוזרה כי זה לא למשהו מסויים כמו אוכל מים או משהו היא לוקחת מוצץ לבד אז למה ממשיכה להתעורר ?
17.08.18   22:34
דני גיל
אבל קרן התעוררות אחת בלילה לגמרי אופיינית לגיל ודי צפויה. אם הקשיים התחילו כשהיתה מתעוררת מספר פעמים במשך הלילה וכעת פעם אחת, כנראה שאת עושה משהו נכון.
17.08.18   23:11
קרן
אןקי תודה. פשוט היא כן היתה ישנה לילות רצופים .
שבת שלום :)
לשליחת תגובה

שם

אימייל (לא חובה)   לצורך עדכונכם בקבלת תגובה

תגובה

הקלידו את קוד האימות

 

© כל הזכויות שמורות לסופר דדי - דני גיל - הדרכת הורים.  דוא"ל: danigil100@gmail.com