סופר דדי - פורום הוריםברוכים הבאים לאתר סופר דדי - אתר ותיק ומקצועי המעניק ליווי והדרכת הורים צמודה. לרשותכם פורום הדרכת הורים בו תוכלו למצוא תשובות לשאלות המעסיקות אתכם בהתמודדות היומיומית עם ילדיכם. הייעוץ באתר ניתן ברוח הספר אלוהים בגובה העיניים - מדריך הסוקר את שלל המלכודות הנפוצות העומדות בפני הורים בעידן המודרני, ומציע אלטרנטיבה בהירה לשיטות חינוך ישנות שאינן מתאימות לנו עוד. 

>> להזמנות ופרטים אודות הספר

תנו לילד להיות מספיק ילד כדי שבבוא היום ידע להיות מספיק מבוגר 
                                                     
                                                         אלוהים בגובה העיניים                               

 

 

 


ראשי

ילד בן 4 משתולל עצה להמשך שינוי התנהגות

25.11.18   17:20
מיכל: ילד בן 4 משתולל עצה להמשך שינוי התנהגות
דני שלום,
ילדי בן הארבע נוטה להתפרץ מזעם ולהשתולל בבית כשאני לא מרשה לו ממתק נוסף או בכלל,או להמשיך לשחק במשחקים שהוא רוצה. הקשבתי לעצתך ואמרתי לו בטון אסרטיבי שלזה אני לא מוכנה,כמובן שהוא ממשיך להתפרע עוד ועוד פעמים,עד שבסוף אני מוותרת לו-לא מבחינת להביא לו מה שהוא רוצה,אלא אני נותנת לו להשתולל (אוספת אחריו את הבלגאן) עד שהוא נרגע לבד. זה כבר קורה מספר שבועות ואני חוששת ששינוי לא יבוא. (שואלת לא יודעת בוודאות),רציתי לשאול אותך שתי שאלות בבקשה 1-האם עלי להמשיך לתת לו לשאת בתוצאות של התנהגותו גם היום למחרת (להזכיר לו שאתמול התנהג לא יפה והיום אני לא מוכנה להביא לו את הדברים שהוא רוצה)? ו2-האם עלי לתקן את התנהגותי כשהוא משתולל שזה אומר להמשיך לומר לו שאני לא מוכנה למה שהוא עושה עוד ועוד וככה הוא יפסיק להשתולל ויילמד לא לעשות זאת מלכתחילה עם הזמן?
תודה רבה!!
26.11.18   20:00
דני גיל
היי מיכל אני חושב שעניתי לך כבר בתכתובות מקבילות כאן והמלצתי לך על הדרכת הורים כי סוג השאלות שאת שואלת נורא מכשיל אותך לדעתי. את מפרקת את המשימה ההורית לחתיכות נורא קטנות שמרכיבות את השגרה המשפחתית ועבור כל חתיכה כזאת את מנסה להבין מה טוב ומה רע מה נכון ומה לא נכון. וזה לא עובד ככה. הנכון הוא להתבונן על התפקיד ההורי בהקשר הרחב דווקא ולבחון לפני הכל את נקודת המוצא הבסיסית שלנו כלפי גידול וחינוך ילדים. מקווה שהסברתי טוב ובכל אופן אני באמת ממליץ לך על הדרכת הורים פרטנית או אפילו על קורס במכון אדלר כי הנושא גם מעניין אותך וגם יסייע לך.
לשליחת תגובה

שם

אימייל (לא חובה)   לצורך עדכונכם בקבלת תגובה

תגובה

הקלידו את קוד האימות

 

© כל הזכויות שמורות לסופר דדי - דני גיל - הדרכת הורים.  דוא"ל: danigil100@gmail.com